Nefrologiczna Konferencja Naukowa„Nefrologiczna Konferencja Naukowa"

Oddział Nefrologii Dorosłych Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu oraz lekarze Stacji Dializ Fresenius w Sandomierzu organizują coroczne sympozjum naukowe pod szyldem "Sandomierskie Spotkanie Nefrologiczne". Tematem tegorocznej konferencj naukowej są "Postępy w leczeniu chorób nerek". Termin spotkania godzina 10:00 6 wrzesień 2019r. Hotel Basztowy w Sandomierzu.


Podziękowania Biała SobotaPodziękowania dla Szpitala - Biała Sobota"

Pragnę Państwu serdecznie podziękować za włączenie się do naszej akcji „Sandomierskiej Soboty ze Zdrowiem", która miała miejsce 15 czerwca br., w Urzędzie  Miejskim w Sandomierzu. Doceniając trud i zaangażowanie w  akcję w postaci porad oraz konsultacji, mających na celu profilaktykę prozdrowotną, a także dbałość o stan zdrowia mieszkańców Sandomierza, kieruję do Państwa serdeczne podziękowania za poświęcony czas tej cennej inicjatywie.


Warsztaty Bezpieczny Maluch„Ogłoszenie / Warsztaty Bezpieczny Maluch "

Z wielką przykrością informujemy, że bezpłatne warsztaty dla Kobiet w ciąży – „Kampania Bezpieczny Maluch” organizowane w dniu 04 lipca 2019 w Szpitalu Specjalistycznym Ducha Świętego w Sandomierzu nie odbędą się z przyczyn od nas niezależnych. Winę za zaistniałą sytuację ponosi tylko i wyłącznie organizator – firma MEDICURS, która w dn. 02.07.2019 nagle je odwołała. Nasze motto „ratując jedno życie ratujemy cały świat" – zatem argumentacja o niskiej frekwencji jest dla nas niezrozumiała. Serdecznie przepraszamy zawiedzione kobiety. Dyrekcja SSDŚ.


Zmiana na stanowisku Dyrektora SSDŚ„Zmiana na stanowisku Dyrektora SSDŚ”

W czwartek, 27 czerwca, Zarząd Powiatu Sandomierskiego odwołał ze stanowiska dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Sandomierzu Janusza Sikorskiego pełniącego tą funkcję przez okres trzynaście lat. Nowym szefem placówki został dr n. med. Marek Kos, który przez ostatnie dziesięć lat kierował szpitalem powiatowym w Kraśniku.


Wakacyjna Kropla Krwi 2019nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej"

Z głębokim smutkiem i żalem żegnamy zmarłego w dniu 25 czerwca 2019r.

Ś.P. Jana Józefczuka
doktora habilitowanego nauk medycznych

Ordynatora Oddziału Pediatrycznego z Pododdziałem Kardiologii Dziecięcej Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu

Człowieka niezwykle oddanego swojej pracy, pełnego życzliwości i dobrego serca, przyjaciela dzieci. Poruszeni tą wielką stratą składamy Rodzinie wyrazy najgłębszego współczucia, łącząc się w żałobie.

Dyrekcja i Pracownicy Szpitala


Informujemy, iż ceremonia pogrzebowa odbędzie się dnia 28 czerwca o godzinie 14:00 w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie ul. Skargi 2.


Podziękowania„Oddaj książkę, stwórz bibliotekę, zainspiruj innych - podziękowania"

Dyrekcja Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu w imieniu swoim i wszystkich pacjentów składa bardzo serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom indywidualnym jak i zrzeszonym w ramach akcji „Oddaj książkę, stwórz bibliotekę, zainspiruj innych”, a szczególnie Sandomierskiemu Uniwersytetowi Trzeciego Wieku oraz Społeczności Powiatu Sandomierskiego. Dziękujemy za serce i to, że spowodowaliście Państwo uśmiech na twarzy pacjentów, których czasem nie stać na kupno książki. Pozwalacie Państwo na to, aby pobyt pacjenta w naszym szpitalu był dla niego mniej stresujący i żeby chociaż częściowo mu ten czas umilić. Z całego serca dziękujemy Dyrekcja SSDŚ.


Wakacyjna Kropla Krwi 2019„Wakacyjna Kropla Krwi 2019 - konkurs"

W dniach 14 czerwca - 18 października zapraszany do udziału w konkursie "Wakacyjna Kropla Krwi" organizowanym przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Sandomierzu. Wakacje to czas większej liczby wypadków komunikacyjnych , co zwiększa zapotrzebowanie na krew - najcenniejszy i niezastąpiony lek. Oddając krew pamiętaj, że także Ty możesz jej potrzebować. Nie przechodź obojętnie - oddaj krew!