Nowe łóżka dla Oddziału Medycyny Paliatywnej„Nowe łóżka dla Oddziału Medycyny Paliatywnej”

Oddział Medycyny Paliatywnej otrzymał od miasta Sandomierza 5 nowoczesnych łóżek. Pieniądze na zakup łóżek pochodziły z oszczędności, jakie udało się wypracować w pierwszej połowie 2016 roku dzięki grupowemu zakupowi gazu dla placówek administrowanych przez miasto. Z inicjatywą przeznaczenia zaoszczędzonych pieniędzy na wsparcie Oddziału Medycyny Paliatywnej wystąpił Burmistrz Sandomierza Pan Marek Bronkowski. Zgodę na to przedsięwzięcie wyraziła Rada Miasta.

Łóżka wyposażone są w materace przeciwodleżynowe i uchwyty zabezpieczające, co ułatwia chorym pobyt w szpitalu. Dzięki elektrycznej regulacji wysokości i pozycji, łóżka usprawniają funkcjonowanie leżącemu pacjentowi. Łóżka są łatwe w obsłudze zarówno dla pacjenta jak i jego rodziny.

20 grudnia 2016 roku oficjale przekazanie łóżek dla oddziału.

 

Podziękowania dla Burmistrza Miasta Sandomierza
Pana Marka Bronkowskiego

Asystent Burmistrza Miasta Sandomierza
Pani Katarzyny Zioło

Rady Miasta Sandomierza

 

Za wyjątkowe zaangażowanie i ofiarność w niesieniu pomocy pacjentom Oddziału Medycyny Paliatywnej Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu. Serdecznie gratulujemy działań, które przynoszą Państwu zaszczyt utwierdzając nas w przekonaniu o niezwykłej wadze i mocy solidarności w życiu społecznym szczególnie człowieka chorego.

Dyrektor SSDŚ w Sandomierzu   Janusz Sikorski
Kierownik Oddziału Agata Chemperek-Wroczek
Pielęgniarka oddziałowa Agnieszka Sojda    
                        Fot. Tomasz Nowicki