Internetowe konto pacjenta - erecepta„Nowy angiograf już działa”

Pracownia Retgenodiagnostyki Zabiegowej wyposażona w nowy aparat GE Innova 5000 już służy pacjentom naszego szpitala. Od miesiąca dysponujemy jednym z najnowocześniejszych angiografów, który pozwala nam na wykonywanie angiografii techniką spin - mówi doktor nauk medycznych Piotr Wańczura, kierownik pracowni radiologii zabiegowej.

Jest to bardzo dobra użyteczność angiografu, która po pierwsze zmniejsza obciążenie pacjenta środkiem cieniującym, czyli kontrastowym, a wiemy, że każda objętość ośrodka kontrastowego nie jest dobra dla nerek pacjenta. Po drugie skracając czas zabiegu zmniejszamy obciążenie promieniowaniem jonizującym nie tylko chorego, ale również cały zespół operujący chorego. Jesteśmy gotowi do całodobowego świadczenia usług z zakresu kardiologii inwazyjnej i przygotowujemy się do leczenia chorób strukturalnych. W dalszej perspektywie czasowej zamierzamy wykonywać zabiegi z zakresu radiologii obwodowej - dodaje doktor Wańczura. Beata Wiater, zastępca dyrektora w sandomierskim szpitalu dodaje, że pracownia hemodynamiki nie jest wyłącznie pracownią kardiologii inwazyjnej. - Lekarze specjaliści z pracowni, którzy przyjeżdżają z Rzeszowa zaproponowali nam wykonywanie zabiegów, których do tej pory w szpitalu nie przeprowadzano - dodała Beata Wiater. - To zamykanie żylaków odbytu, zamykanie krwawiących guzów nowotworowych, zamykanie mięśniaków macicy. Zabiegi wykonywane są poprzez wejście do naczynia, a nie z zewnątrz. Są to zabiegi wymagające współpracy urologa, chirurga, ginekologa i kardiologa inwazyjnego. Są to zabiegi, które pozwalają na nieprzeprowadzanie operacji zewnętrznych. Będziemy próbowali te zabiegi wprowadzać. Już dziś ordynator oddziału kardiologii inwazyjnej wyraził zgodę. Są to zabiegi dobrze refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Już prowadzimy rozmowy. Chodzi o to, aby lekarze specjaliści kierowali do tych zabiegów.

źródło: https://echodnia.eu/swietokrzyskie/sandomierska-pracownia-hemodynamiki-rozwija-skrzydla-pod-szyldem-specjalistycznego-szpitala-ducha-swietego/ar/13959156#wiadomosci