Minister Marek Balicki z wizytą w SSDŚ„Minister Marek Balicki z wizytą w SSDŚ"

Dnia 24.09.2019r. odbyła się specjalna konferencja prasowa w związku z realizacją pilotażowego programu dotyczącego opieki nad pacjentem psychiatrycznym i jego rodziną w ramach którego tworzone w Sandomierzu jest Centrum Zdrowia Psychicznego. Szpital wizytował obecny pełnomocnik ministra zdrowia ds. reformy w psychiatrii, Marek Balicki, który ocenił obecne działanie placówki. Jak dodał sandomierska lecznica jest pionierem wśród ośrodków, które podjęły się utworzenia takich leczniczych instytucji. O tym, jak zmienią się warunki leczenia i pobytu dla pacjentów mówiła ordynator oddziału psychiatrii, Renata Mirowska – Masternak.  Relację z tego wydarzenia Sandomierz TV można oglądnąć pod linkiem.

Realizowany program poparł również starosta, Marcin Piwnik, który stwierdził, że jest on bardzo korzystny i odpowiada na wszystkie potrzeby pacjentów. Zdaniem burmistrza Sandomierza, Marcina Marca utworzone centrum będzie doskonałym wsparciem nie tylko dla pacjentów, ale również  jego najbliższych. Jak dodał ma nadzieję, że problemy psychiczne przestaną być tematem tabu. Na spotkaniu obecny był również twórca programu profesor Jacek Wciórka. Do tej pory w Sandomierzu funkcjonuje zarówno stacjonarny jak również dzienny oddział psychiatrii. Placówka sandomierskiej lecznicy oferuje również zespół leczenia środowiskowego. 

źródło: https://echodnia.eu/swietokrzyskie/marek-balicki-pelnomocnik-ministra-zdrowia-do-spraw-psychiatrii-z-wizyta-w-sandomierskim-szpitalu/ga/c14-14446761/zd/38896279