Odwiedziny w ramach Mikołajek u naszych młodszych pacjentów i pracowników
W tym roku Mikołajkowe szaleństwo rozpoczęło się już w piątek, 5 grudnia od wczesnych godzin porannych, kiedy to na korytarzu Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu witany był miły Gość. To Mikołaj, który przywiózł swoim zielonym, przystrojonym pojazdem moc prezentów... dla Pacjentów i Pracowników. W dniu szóstego grudnia, Mikołaje pojawiły się u naszych pacjentów przed oknami szpitalnego budynku w dość oryginalny sposób, bo na strażackiej drabinie.
Czytaj więcej: Odwiedziny w ramach Mikołajek u naszych młodszych pacjentów i pracowników
Poprawiamy estetykę budynków Szpitala w Sandomierzu
Wymiana daszków nad głównym – Rejestracja i bocznym wejściem do Poradni Specjalistycznych w Budynku F Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu to kolejna zmiana, dzięki której poprawiona została estetyka tej części szpitalnych zabudowań. Wcześniej, na ścianie głównej budynku został wykonany mural dedykowany Honorowym Dawcom Krwi. Przy wejściu zamontowano także ławeczkę i kosz na odpady.
Czytaj więcej: Poprawiamy estetykę budynków Szpitala w Sandomierzu
„Komunikacja z pacjentem i jego rodziną. Emocje, potrzeby, pytania”
„Komunikacja z pacjentem i jego rodziną. Emocje, potrzeby, pytania” - to hasło szkolenia przeprowadzonego dla pracowników Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu Szkolenie to pokłosie udziału Szpitala w Sandomierzu, w ogólnopolskim projekcie „Wyjdę ze szpitala i co dalej”. Spotkanie poprowadzili: p. Leszek Guga psycholog i p. Małgorzata Gregorczyk – Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych.
Czytaj więcej: Ważne szkolenie dla pracowników Szpitala w Sandomierzu
Zmieniamy się wraz z oczekiwaniami i potrzebami naszych pacjentek
Lekarze Oddziału Położniczo Ginekologicznego Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu - Urszula Kloc, Anita Chara, Andrzej Serafin i Kamil Łukawski odbyli szkolenie w zakresie zabiegów operacyjnych w zaburzeniach statyki narządu rodnego w tym wysiłkowego nietrzymania moczu. Szkolenie odbyło się w Oddziale Ginekologiczno – Położniczym Szpital Średzki Serca Jezusowego w Środzie Wielkopolskiej, która jest miastem partnerskim Sandomierza.
Czytaj więcej: Zmieniamy się wraz z oczekiwaniami i potrzebami naszych pacjentek
Ważna informacja dla osób korzystających z parkingów przy Szpitalu w Sandomierzu
Od czwartku, 27 listopada 2025 r. na terenie Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu uruchomiony zostanie system poboru opłat za parkingi w TRYBIE TESTOWYM - PARKINGI BEZPŁATNE.
Zostaną uruchomione wszystkie szlabany wjazdowe i wyjazdowe. Prosimy dostosować się do znaków drogowych obejmujących wyznaczoną strefę ruchu.
Czytaj więcej: Ważna informacja dla osób korzystających z parkingów przy Szpitalu w Sandomierzu
Pierwsze Mikołajki w Oddziale Medycyny Paliatywnej
21 listopada 2025 pacjentów Oddziału Medycyny Paliatywnej odwiedziły uczennice 2 klasy I LO Collegium Gostomianum w Sandomierzu. Serdeczne życzenia, upominki oraz promienny uśmiech sprawiły wiele radości. Serdecznie dziękujemy Gabrysi i Michasi za wizytę, życzenia i upominki. Dziękujemy również Wszystkim, którzy włączyli się w akcję.
Czytaj więcej: Pierwsze Mikołajki w Oddziale Medycyny Paliatywnej
Udana akcja MOVEMBER w Szpitalu w Sandomierzu - Były bezpłatne badania i konsultacje dla mężczyzn
Po hasłem „Bądź odważny, zbadaj się, odważni wygrywają” Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Sandomierzu i Klubem Sandomierskich Amazonek zorganizował wydarzenia prozdrowotne przeznaczone dla Panów w ramach Kampanii MOVEMBER.
Czytaj więcej: Udana akcja MOVEMBER w Szpitalu w Sandomierzu


