Odwiedziny w ramach Mikołajek u naszych młodszych pacjentów i pracowników 

W tym roku Mikołajkowe szaleństwo rozpoczęło się już w piątek, 5 grudnia od wczesnych godzin porannych, kiedy to na korytarzu Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu witany był miły Gość. To Mikołaj, który przywiózł swoim zielonym, przystrojonym pojazdem moc prezentów... dla Pacjentów i Pracowników. W dniu szóstego grudnia, Mikołaje pojawiły się u naszych pacjentów przed oknami szpitalnego budynku w dość oryginalny sposób, bo na strażackiej drabinie.  


 Poprawiamy estetykę budynków Szpitala w Sandomierzu 

Wymiana daszków nad głównym – Rejestracja i bocznym wejściem do Poradni Specjalistycznych w Budynku F Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu to kolejna zmiana, dzięki której poprawiona została estetyka tej części szpitalnych zabudowań. Wcześniej, na ścianie głównej budynku został wykonany mural dedykowany Honorowym Dawcom Krwi. Przy wejściu zamontowano także ławeczkę i kosz na odpady.


 „Komunikacja z pacjentem i jego rodziną. Emocje, potrzeby, pytania” 

„Komunikacja z pacjentem i jego rodziną. Emocje, potrzeby, pytania” - to hasło szkolenia przeprowadzonego dla pracowników Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu Szkolenie to pokłosie udziału Szpitala w Sandomierzu, w ogólnopolskim projekcie „Wyjdę ze szpitala i co dalej”. Spotkanie poprowadzili: p. Leszek Guga psycholog i p. Małgorzata Gregorczyk – Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych.


 Zmieniamy się wraz z oczekiwaniami i potrzebami naszych pacjentek 

Lekarze Oddziału Położniczo Ginekologicznego Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu - Urszula Kloc, Anita Chara, Andrzej Serafin i Kamil Łukawski odbyli szkolenie w zakresie zabiegów operacyjnych w zaburzeniach statyki narządu rodnego w tym wysiłkowego nietrzymania moczu. Szkolenie odbyło się w Oddziale Ginekologiczno – Położniczym Szpital Średzki Serca Jezusowego w Środzie Wielkopolskiej, która jest miastem partnerskim Sandomierza.


 Ważna informacja dla osób korzystających z parkingów przy Szpitalu w Sandomierzu 

Od czwartku, 27 listopada 2025 r. na terenie Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu uruchomiony zostanie system poboru opłat za parkingi w TRYBIE TESTOWYM - PARKINGI BEZPŁATNE. 
Zostaną uruchomione wszystkie szlabany wjazdowe i wyjazdowe. Prosimy dostosować się do znaków drogowych obejmujących wyznaczoną strefę ruchu.


 Pierwsze Mikołajki w Oddziale Medycyny Paliatywnej

21 listopada 2025 pacjentów Oddziału Medycyny Paliatywnej odwiedziły uczennice 2 klasy I LO Collegium Gostomianum w Sandomierzu. Serdeczne życzenia, upominki oraz promienny uśmiech sprawiły wiele radości. Serdecznie dziękujemy Gabrysi i Michasi za wizytę, życzenia i upominki. Dziękujemy również Wszystkim, którzy włączyli się w akcję.


 Udana akcja MOVEMBER w Szpitalu w Sandomierzu - Były bezpłatne badania i konsultacje dla mężczyzn

Po hasłem „Bądź odważny, zbadaj się, odważni wygrywają” Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Sandomierzu i Klubem Sandomierskich Amazonek zorganizował wydarzenia prozdrowotne przeznaczone dla Panów w ramach Kampanii MOVEMBER.