Sandomierskie Centrum Zdrowia Psychicznego

Lekarz kierujący oddziałem/ Kierownik Sandomierskiego Centrum Zdrowia Psychicznego:

lek. Renata Mirowska - Masternak

Pielęgniarka koordynująca i nadzorująca:

Małgorzata Bokwa

 
Telefony:

(15) 83 30 564    Lekarz kierujący oddziałem

(15) 83 30 710    Gabinet Lekarski - odcinek męski

(15) 83 30 525    Gabinet Lekarski - odcinek damski

(15) 83 30 583    Oddziałowa

(15) 83 30 649    Dyżurka Pielęgniarek

(15) 83 30 664    Sekretariat

(15) 83 30 508    Składnica akt

(15) 83 30 639    Izba Przyjęć

E-mail: Poczta Oddziału: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

            Lekarz kierujący oddziałem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

            Sekretariat: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ilość łóżek:60

Średni pobyt chorego w oddziale:14 dni

Dodatkowe informacje:


HISTORIA
Oddział Psychiatryczny działa w Sandomierskim szpitalu od 1990r. Od wielu lat oprócz działalności diagnostycznej i terapeutycznej prowadzi staże podyplomowe i specjalizacyjne dla lekarzy i psychologów. Od 2006r. dzięki bogatej ofercie świadczeń i stosownej liczbie specjalistów zdobył najwyższy stopień referencji przyznawany przez NFZ przy kontraktowaniu usług.

CHARAKTERYSTYKA BIEŻĄCEJ DZIAŁALNOŚCI
Oddział jest przeznaczony dla chorych powyżej 18r. życia, ze wszelkimi zaburzeiami psychicznymi. Oddział zapewnia całodobową opiekę lekarską. Udzielamy różnorodnych świadczeń medycznych, prowadzimy diagnostykę psychiatryczną, psychologiczną, przeprowadzamy konsultacje specjalistyczne, badania laboratoryjne, EEG. Stosujemy leczenie biologiczne oraz oddziaływania psychoterapeutyczne i rehabilitacyjne. Oddział dysponuje nowoczesnym aparatem do wykonywania zabiegów elektrowstrząsowych. W oddziale realizowane są programy dla osób z pierwszym i kolejnymi epizodami schizofrenii obejmujące oprócz diagnostyki i leczenia cykl zajęć psychoedukacyjnych dla pacjentów i ich rodzin. W ramach programu diagnostyczno terapeutycznego dla osób uzależnionych od alkoholu pacjenci oprócz detoksykacji, otrzymują podstawowe informacje o problemie uzależnień, są motywowani do dalszego leczenia i kierowani do stosownych placówek. Po leczeniu w oddziale całodobowym istnieje możliwość kontynuacji terapii w Oddziale Dziennym Psychiatrycznym lub w Poradni Zdrowia Psychicznego u wybranego lekarza.
Oddział współpracuje z Sandomierskim Stowarzyszeniem Rodzin i Przyjaciół Zdrowia Psychicznego "Nadzieja" (http://www.nadzieja.free.ngo.pl/)


PERSONEL:

Lekarze z tytułem specjalisty:

lek. Renata Mirowska Masternak
lek. Leszek Podeszwa
lek. Monika Czerwonka
lek. Alicja Przybylska
lek. Piotr Broda
lek. Anna Gorlicka Micał

Lekarze w trakcie specjalizacji:

lek. Małgorzata Pawłowska

Psycholodzy:

mgr Małgorzata Grzegolec
mgr Jolanta Grabowska
mgr Katarzyna Majkowska Kłys
mgr Alicja Sabat
mgr Danuta Grochowska

Terapeuci:

mgr Daniel Skowron
Łukasz Czajka

Sekretarka med.

Marta Czuj

Statystyk med.

Jolanta Kisiel