menutop


Certyfikat Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent"Uroczysta Gala Finałowa  XII edycji programu SYMBOL 2022"

W dniu 17 listopada 2022 roku w zabytkowych wnętrzach hotelu  Monopol w Katowicach odbyła się uroczysta Gala Finałowa programu XII edycji programu Symbol 2022. Podczas Gali nagrodzeni zostali najlepsi w kraju przedstawiciele samorządów, przedsiębiorstw komunalnych, szpitali, spółdzielni oraz innych branż, których działalność cechuje polityka zrównoważonego rozwoju. Finał  rozpoczęły dwa panele dyskusyjne pod hasłem „Ekoodpowiedzialni dla uznania i aplauzu czy z myślą o przyszłości”, oraz „Wyzwania społeczno-gospodarcze w kontekście zrównoważonego rozwoju”. Główną częścią Gali Symbol 2022 było wręczenie Symboli, którymi kapituła programu nagrodziła 54 podmioty z różnych branż i instytucji pożytku publicznego. Jednym z finalistów okazał się Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu, który otrzymał tytuł „Symbol Nowoczesnej Opieki Medycznej 2022”.


Certyfikat Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent"Certyfikat Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent"

I edycja programu „Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent” dobiegła końca. Celem inicjatywy jest popularyzacja dobrych praktyk, zapewniających możliwie najbezpieczniejsze środowisko pracy dla personelu medycznego oraz edukowanie pracowników szpitali w tym zakresie. Do programu zgłosiły się 63 jednostki z całej Polski, z czego 52 zostały nagrodzone za przestrzeganie standardów opracowanych przez Radę Ekspertów Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa Szpitali. Uroczysta gala wręczenia certyfikatów odbyła się 12 października 2022 podczas VI Kongresu Wizja Zdrowia - Diagnoza i Przyszłość - Foresight Medyczny oraz XVI HOSPITAL & HEALTHCARE MANAGEMENT, organizowanego przez wydawnictwo Termedia. Wśród laureatów znaleźli się: Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu oraz Zespół Opieki Zdrowotnej w Końskich.


Życzenia Wojewody Świętokrzyskiego z okazji Dnia Ratownictwa Medycznegoo"Życzenia Wojewody Świętokrzyskiego z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego"

Z okazji obchodzonego dziś Dnia Ratownictwa Medycznego na Państwa ręce przesyłam List Wojewody Świętokrzyskiego z podziękowaniami za ciężką i pełną poświęceń pracę na rzecz osób w stanie zagrożenia zdrowia i życia, uprzejmie proszę o przekazanie lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom medycznym wyrażonych w załączonym Liście wyrazów wdzięczności i życzeń w dniu Ich święta.

Życzenia Wojewody Świętokrzyskiego z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego


Maluchy na brzuchy - certyfikat dla Oddziału Położniczo-Ginekologicznego"Maluchy na brzuchy - certyfikat dla Oddziału Położniczo-Ginekologicznego"

Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu znalazł się w Rankingu „Maluchy na Brzuchy 2022" za wysoki wskaźnik wsparcia kontaktu skóra do skóry po porodzie cięciem cesarskim. Zespół programu "Maluchy na Brzuchy" wyróżnił Oddział Położniczo-Ginekologiczny naszego szpitala szmaragdowym medalem. "Cieszymy się bardzo, że ten aspekt opieki okołoporodowej jest tak dobrze realizowany w Państwa placówce. Jednocześnie zaznaczamy, że bezpośredni kontakt skóra do skóry między matką a dzieckiem powinien mieć miejsce niezależnie od drogi porodu".


DSC 0381"Bezpieczeństwo Farmakoterapii (Medication Safety) - Bezpieczny Szpital"

Celem obchodów Światowego Dnia Bezpieczeństwa Pacjenta jest podkreślenie światowej solidarności, dotyczącej poprawy bezpieczeństwa opieki zdrowotnej w systemach ochrony zdrowia krajów członkowskich WHO.


Szpital będzie miał mammograf"Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom w Sandomierzu"

Zapraszamy do udziału w obchodach Światowego Dnia Zapobiegania Samobójstwom. Wydarzenie będzie miało miejsce 11 września od godz. 10.00 na Rynku Starego Miasta w Sandomierzu. Będzie można porozmawiać z psychologiem, dla chętnych zorganizowane będą krótkie ćwiczenia z psychoterapii poznawczej. Będzie można uzyskać informację gdzie szukać pomocy w kryzysach psychicznych oraz jak i do kogo się o nią zwracać.


Szpital będzie miał mammograf"Obchody 40lecia szpitala w nowej lokalizacji"

W dniu 2 września 2022 roku Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu zorganizował uroczyste obchody 40-lecia funkcjonowania placówki w obecnym umiejscowieniu przy ulicy dr. Zygmunta Schinzla. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Bazylice Katedralnej z licznym udziałem pracowników szpitala i zaproszonych gości pod przewodnictwem ks.biskupa Edwarda Frankowskiego. Następnie uczestnicy przeszli do Zamku Królewskiego, w którym odbyła się część oficjalna uroczystości. Na początku został wprowadzony sztandar , a następnie goście zostali powitani przez dyrektora  Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu dr. Marka Kosa.