Życzenia Wojewody Świętokrzyskiego z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego„Życzenia Wojewody Świętokrzyskiego z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego”

Szanowni Państwo z okazji Dnia Ratownictwa  Medycznego  przypadającego  na  dzień  13  października, Lekarzom i Pielęgniarkom Systemu, Ratownikom Medycznym i Dyspozytorom Medycznym  pragnę złożyć najlepsze życzenia i wyrazy wdzięczności. Reprezentujecie Państwo zawody niezwykle odpowiedzialne i potrzebne.  Pełnienie  służby w ratownictwie medycznym to szlachetna misja, która wiąże się z odwagą i dbałością o najwyższe standardy wykonywania tego trudnego zawodu. Bowiem nikt nie jest w stanie zastąpić Waszej wiedzy i umiejętności w momentach zagrożenia ludzkiego życia.

Służenie zdrowiu to zadanie wymagające nie tylko profesjonalizmu, ale również wielkiego serca oraz empatii. To Wy śpieszycie na ratunek zawsze przygotowani, skupieni, odpowiedzialni, każda minuta Waszej wymagającej pracy to najcenniejszy dar dla drugiego człowieka. Za nami rok pełen zmian związanych z nowelizacją ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym, której celem jest rozwój i upaństwowienie systemu ratownictwa medycznego. Istotnym elementem dla środowiska ratowników medycznych jest spełnienie postulatów dotyczących wzrostu wynagrodzeń.

W tym szczególnym okresie to Państwa pełna zaangażowania praca, stanowić będzie sedno działań systemu.

Za codzienny trud, ogromne poświęcenie, które są nieodzownym elementem Waszej Służby, pragnę gorąco podziękować kadrze zespołów ratownictwa medycznego i szpitalnych oddziałów ratunkowych w imieniu wszystkich tych, którzy w Wasze ręce oddają swój los. Jednocześnie życzę wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym oraz satysfakcji, której źródłem jest świadomość pomagania ludziom w dramatycznych dla nich momentach życia.

Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek