26 Sandomierskie Sympozjum Nefrologiczne„26 Sandomierskie Sympozjum Nefrologiczne"

W dniu 6 września 2019 roku w Hotelu Basztowy w Sandomierzu odbyło się w ramach Sandomierskich Spotkań Nefrologicznych 26-ste Sympozjum Nefrologiczne. Tematem przewodnim konferencji były postępy w leczeniu chorób nerek. Jak co roku swoją obecnością zaszczyciły znakomici specjaliści w dziedzinie nefrologii, jak również chirurgii, a nawet ortopedii. Referenci w swoich wykładach poruszyli tematykę przeszczepów szpiku, nerek, problem nowotworów, czy wpływu uprawiania sportów na pracę nerek. Doskonałym uzupełnieniem całości stanowiła prezentacja innowacyjnego na skalę światową dynamicznego stabilizatora kręgosłupa jak i endoprotezy stawu biodrowego.


Wywiad z Dyrektorem Naczelnym SSDŚ„Wywiad z Dyrektorem Naczelnym SSDŚ"

W dniu 04.09.2019 gościem programu "Gość Tygodnia" w Sandomierz.TV był Dyrektor Naczelny Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu dr n. med. Marek Kos. Treść wywiadu znajduje się pod linkiem (oglądaj), a także w rozwinięciu. Rozmowa skupia się m.in. na sytuacji finansowej szpitala w Sandomierzu, planach oraz perspektywach rozwoju jak i trwającym sporze zbiorowym.

 


Kampania Planuję Długie Życie„Kampania Planuję Długie Życie"

Planuję długie życie - to hasło przewodnie kampanii informacyjno-edukacyjno-promocyjnej ministerstwa. Jej cel to poprawa stanu wiedzy społeczeństwa na temat postaw prozdrowotnych, przeciwdziałania i zapobiegania zachorowaniu na nowotwory, a także zwiększenie zgłaszalności na badania profilaktyczne pod kątem nowotworowym. Celem kampanii jest także promocja zdrowego trybu życia, zwłaszcza zdrowego odżywiania jak i uprawiania dbania o kondycję ruchową. Ministerstwo Zdrowia promuje również pod hasłem "PracoDawca Zdrowia" profilaktykę zdrowotną w miejscu pracy, w tym zwiększenie zgłaszalności pracowników na badania profilaktyczne pod kątem wykrywania chorób cywilizacyjnych.

Oferta pracy dla lekarzy„Praca - diagnosta laboratoryjny"

Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego  mający siedzibę w historycznym mieście Sandomierzu oferuje pracę diagnoście laboratoryjnemu z uprawnieniami do autoryzacji immunohematologicznych.

 

 


Wyprawka niemowlęca od Urzędu Miasta„Zdrowa Sobota - Chwałki"

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich "Chwałowianki" z Chwałek, w gminie Obrazów zapraszają na zdrowy piknik pod hasłem "Zdrowa rodzina wspólnie rok szkolny rozpoczyna" połączony z otwarciem Klubu Aktywnego Mieszkańca. Piknik odbędzie się w sobotę, 31 sierpnia w świetlicy wiejskiej w Chwałkach. Początek godzina 15. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

 


Wyprawka niemowlęca od Urzędu Miasta„Wyprawka niemowlęca od Urzędu Miasta"

W dniu 29.08.2019 Oddział Pediatryczny Szpitala w Sandomierzu odwiedził Pan Burmistrz Marcin Marzec wraz z Panią Sekretarz Urzędu Miasta Anetą Przyłucką. Przekazali Oni na ręce personelu medycznego wyprawkę niemowlęcą dla pozostawionego w Sandomierskim Oknie Życia niemowlęcia. Dziękujemy serdecznie za zacną inicjatywę pomocy Urzędu Miasta małemu Bernardowi Maksymilianowi.

 


Oferta pracy dla lekarzy„Oferta pracy dla lekarzy"

Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego  mający siedzibę w historycznym mieście Sandomierzu zaprasza do współpracy lekarzy chcących podnosić swoje kwalifikacje jak również lekarzy specjalistów. Szczególnie poszukiwane dziedziny medycyny to – anestezjologia i intensywna terapia,  choroby wewnętrzne, diabetologia, endokrynologia, medycyna ratunkowa,  neonatologia, nefrologia dziecięca,  radiologia obrazowa, rehabilitacja.