Wernisaż w kawiarni Akwarium„Wernisaż w kawiarni Akwarium

W dniu 13 czerwca o godz. 12.00 w kawiarni Akwarium, która znajduje się w Centrum Zdrowia Psychicznego w Sandomierzu odbył się IV wernisaż artystyczny zatytułowany "Powitanie lata". Podczas wydarzenia zostały  zaprezentowane prace Środowiskowego Domu Samopomocy z Opatowa oraz prace Pani Olgi Karczewskiej. W spotkaniu uczestniczyły także  pielęgniarki środowiskowe z dwóch powiatów: sandomierskiego oraz opatowskiego. Była to doskonała okazja do integracji oraz wymiany doświadczeń.


Platynowy Certyfikat Europejskiej Organizacji UdarowejŚwiatowy Dzień Higieny Rąk

Według statystyk co 8 Polak nie myje rąk przed jedzeniem, a połowa mężczyzn i co 4 kobieta, nie robią tego po wyjściu z toalety! Światowy Dzień Higieny Rąk został ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO).


Platynowy Certyfikat Europejskiej Organizacji Udarowej14 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Krwiodawcy

Ustanowiony w rocznicę urodzin Karla Landsteinera, odkrywcy grup krwi, uhonorowanego Nagrodą Nobla. Dzień ten daje wyjątkową okazję do świętowania i podziękowania honorowym dawcom krwi na całym świecie za ich dar krwi. Dar życia.

Koordynator ds. Leczenia Onkologicznego:

Mgr. Piel. Julia Zacharczuk

Specjalista Pielęgniarstwa Chirurgicznego

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Numer stacjonarny: 15 83 30 790

Numer komórkowy: 518-351-341

Rolą koordynatora jest nadzorowanie procesu leczenia pacjenta onkologicznego. Koordynator pomaga w komunikacji z lekarzem a także zapewnia przepływ informacji na wszystkich etapach terapii - tak aby leczenie było dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta. Koordynator przeprowadza chorego przez kolejne etapy diagnostyki, a także współpracuje z personelem medycznym oraz pozostałymi komórkami organizacyjnymi w wyznaczonym zakresie.

Godziny pracy:

7:00 – 14:30


Pełnowartościowa dieta pod względem odżywczymPełnowartościowa dieta pod względem odżywczym

29.05.2024 roku w Szpitalu Specjalistycznym Ducha Świętego odbyło się szkolenie personelu medycznego w ramach pracy Zespołu do spraw Żywienia. Szkolenie prowadził Mateusz Dmoch przedstawiciel medyczny firmy ACTIVLAB. Temat szkolenia : „Pełnowartościowa dieta pod względem odżywczym’. Badania dotyczące żywienia i żywności, ich wpływu na stan zdrowia są jednymi z najistotniejszych trendów nie tylko w naukach o żywieniu, ale i w naukach społecznych.


Akademia seniora w Koprzywnicy - Bezpłatne badania kardiologiczneAkademia seniora w Koprzywnicy - Bezpłatne badania kardiologiczne

8 czerwca przeprowadzono w ramach Akademii Seniora, w Domu Kultury, w Koprzywnicy. Na badania spod znaku serca i konsultacje z kardiologiem zaprosiła burmistrz Aleksandra Klubińska i radna Agnieszka Gawrońska. Badania i konsultacje z kardiologiem doktorem Janem Baską oraz personelem oddziału kardiologii sandomierskiego szpitala cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Można było wykonać badanie echa serca, skorzystać z interpretacji zapisu EKG, wykonać pomiar ciśnienia. Była także prezentacja o chorobach układu krążenia.


Platynowy Certyfikat Europejskiej Organizacji Udarowej„Bezpieczna infuzja i optymalna płynoterapia”

Dbając o bezpieczeństwo pacjenta w Szpitalu Specjalistycznym Ducha Świętego w Sandomierzu dnia 28.05.2024 w świetlicy szpitalnej odbyło się szkolenie dedykowane pielęgniarkom oddziałowym/koordynującym oraz Pielęgniarskim Zespołom ds. Żywienia. Tematem szkolenie była „Bezpieczna infuzja i optymalna płynoterapia”.