Komunikat odnośnie odwiedzin„Komunikat odnośnie odwiedzin”

W związku z coraz mniejszą ilością przypadków COVID-19 na terenie kraju Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu od dnia 14 czerwca 2021 roku wznawia możliwość odwiedzin bliskich. Aby móc odwiedzić osobę hospitalizowaną należy spełnić trzy podstawowe uwarunkowania:

  1. Jednego pacjenta może w tym samym czasie odwiedzać jedna osoba – maksymalny czas wizyty 20 minut.
  2. Osoba odwiedzająca musi przestrzegać reżimu sanitarnego (fartuch ochronny, maseczka, rękawiczki ochronne)
  3. Odwiedzający musi przy wejściu do szpitala okazać paszport szczepień na COVID-19, lub inny dokument potwierdzający przyjęcie wymaganych dawek danej szczepionki.


Wywiad z kierwonikiem Sandomierskiego Centrum Zdrowia Psychicznego„Wywiad z kierwonikiem Sandomierskiego Centrum Zdrowia Psychicznego”

Gościem audycji Gość Tygodnia w SandomierzTV była Pani doktor Renata Mirowska-Masternak, pełniąca fukcję kierownika Sandomierskiego Centrum  Zdrowia Psychicznego. W rozmowie poruszone został tematy powstania i programu leczenia CZP, zmiana sposobu leczenie pacjentów, jak i otwarcia nowego budynku Sandomierskiego Centrum przy Szpitalu Specjalistycznym Ducha Świętego w Sandomierzu. Zachęcamy do oglądania pod linkiem TUTAJ.


Oddział Położniczo-Ginekologiczny w nowej odsłonie - porody rodzinne„Otwarcie nowego budynku Centrum Zdrowia Psychicznego”

14 czerwca w Szpitalu Specjalistycznym Ducha Świętego w Sandomierzy otwarto nowy budynek na potrzeby Centrum Zdrowia Psychicznego. W pawilonie swoją siedzibę ma psychiatria środowiskowa i dzienny oddział psychiatryczny, na którym opiekę znajdzie 25 pacjentów. Sale są dwuosobowe, każda z węzłem sanitarnym. Jest sala gimnastyczna i sala terapii zajęciowej. Wszystkie usługi znajdują się w jednym miejscu. Jest rejestracja, punkt konsultacyjny i poradnia. W jednym miejscu pacjenci mają dostęp do psychiatrycznej przychodni specjalistycznej, pomocy psychologa, dziennego pododdziału psychiatrycznego i całego zespołu leczenia środowiskowego. Centrum obsługuje pacjentów z terenu powiatu sandomierskiego i opatowskiego. Dyrektor szpitala dr. Marek Kos podczas uroczystego otwarcia przypomniał, że projekt na budowę Centrum został złożony do Świętokrzyskim Urzędzie Marszałkowskim w listopadzie 2018 roku. Wartość projektu oszacowano na ponad 12 milionów złotych. Dofinansowanie na budowę Centrum w kwocie ponad 8 milionów złotych pochodzi z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Ponad 900 tysięcy złotych to pieniądze rządowe. Pozostałą kwotę, ponad 3 miliony złotych zabezpieczył szpital z własnego budżetu. W ramach tego projektu, oprócz budowy i wyposażenia pawilonu, sfinansowano między innymi zakup tomografu komputerowego, aparatu EEG i zakup serwera. W parterowym pawilonie powstało dziesięć gabinetów lekarskich. W centrum pracuje obecnie 8 psychiatrów, jeden rezydent, 9 psychologów, w tym 5 psychoterapeutów, 27 pielęgniarek, 2 pracowników socjalnych, 3 terapeutów zajęciowych, terapeuta środowiskowy i dwóch asystentów zdrowienia.


Oddział Położniczo-Ginekologiczny w nowej odsłonie - porody rodzinne„Oddział Położniczo-Ginekologiczny w nowej odsłonie - porody rodzinne”

Szpital Specjalistyczny im.Ducha Świętego w Sandomierzu z dniem 1.06.2021 uruchamia porody rodzinne. Jest nam niezmiernie miło, że jako jedyny szpital państwowy w Polsce uruchamia porody rodzinne z możliwością pozostania taty na sali poporodowej do momentu wypisu mamy i noworodka z oddziału. Oddajemy do użytku: sale porodu rodzinnego z nowoczesnym łóżkiem porodowym, akcesoria porodowe oraz jako jedyny szpital w okolicy umożliwiamy poród w pozycji wertykalnej na krzesełku porodowym. Dwa pokoje poporodowe z wystrojem hotelowym, wyposażone w aneksy kuchenne, tv, lodówki, podgrzewacze do butelek, przewijaki oraz wanienki i wc, oraz na korytarzu porodówki stanęły dwa fotele rekreacyjne z funkcją masażu z którego mogą korzystać rodzice całą dobę. Dziękujemy Sponsorom : Starostwo Powiatowe w Sandomierzu, Fundacja Banku PKO, Bank Spółdzielczy w Sandomierzu, Gmina Gorzyce. Szczytnym gestem wykazali się prywatni sponsorzy, którym dziękujemy z całego serca za przekazanie środków finansowych, a którzy zapragnęli anonimowości.
Informujemy, że od dzisiaj mogą uczestniczyć ojcowie podczas porodów, którym wykonamy bezpłatne testy na Covid-19, dzięki pozyskanym środkom od sponsorów. Zachęcamy do skorzystania z Naszego oddziału oraz dziękujemy za obecne statystyki, które wskazują znaczny wzrost porodów
Zespół Położniczo-Ginekologiczny 


Informacja - narażenie na promieniowanie jonizujące„Informacja - narażenie na promieniowanie jonizujące”

Informujemy, iż w Szpitalu Specjalistycznym Ducha Świętego w Sandomierzu wykonywana jest działalność związana z narażeniem na promieniowanie jonizujące, polegającą na uruchamianiu i stosowaniu urządzeń wytwarzających promieniowanie jonizujące, uruchamianiu medycznych pracowni rentgenowskich orazudzielaniu świadczeń zdrowotnych z zakresu rentgenodiagnostyki i radiologii zabiegowej. W ciągu ostatnich 12 miesięcy nie odnotowano wpływu prowadzonej działalności na zdrowie ludzi i środowisko oraz nie wystąpiły uwolnienia substancji promieniotwórczych do środowiska w związku z prowadzoną działalnością.


Komunikat Centrali NFZ„Komunikat odnośnie wznowienia przyjęć planowych”

Informujemy, iż od 4 maja 2021r. w Szpitalu Specjalistycznym Ducha Świętego w Sandomierzu wznawia się realizację zabiegów planowych, zgodnie z rekomendacją Centrali NFZ.
Ze względu na poprawę sytuacji epidemicznej, która spowodowała zmniejszenie zapotrzebowania na dodatkowe łózka szpitalne dla pacjentów wymagających pilnego przyjęcia w związku z przebiegiem infekcji COVID-19.


Komunikat Centrali NFZ„Punkt szczepień powszechnych w 2LO w Sandomierzu”

Informujemy, iż punkt szczepień powszechnych w sali gimnastycznej II Liceum Ogólnokształcącego w Sandomierzu jest już gotowy.

Punkt będzie działać w godzinach od poniedziałku do piątku w godzinach od 07:00 do 21:00 oraz w soboty od 07:00 do 15:00. Pierwsze szczepienia zostaną przeprowadzone 26 kwietnia. W punkcie szczepień w II LO w Sandomierzu pracować będą trzy kilkuosobowe zespoły składające się z personelu Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu, które dziennie będą mogły zaszczepić ponad 300 osób.


Rejestracja odbywa się wyłącznie poprzez rządową infolinię pod numerem 989, lub pod numerem 880 333 333, oraz online przez Internetowe Konto Pacjenta https://pacjent.gov.pl.
Numer kontaktowy w sprawach innych niż rejestracja 503 495 518 (punkt szczepień powszechnych 2LO).

Ponadto w Szpitalu Specjalistycznym Ducha Świętego dalej  funkcjonuje punkt szczepień węzłowo-populacyjny, na terminy w którym można się rejestrować przez  wyżej wymienione numery infolinii rządowych jak i IKP. Koordynatorem do spraw szczepień jest mgr Alina Studnicka tel. kontaktowy 887 113 112 (punkt szczepień węzłowo-populacyjnych w Szpitalu).