Powitanie wiosny na Oddziale Pediatrycznym„Powitanie wiosny na Oddziale Pediatrycznym”

Dnia 20.03.2019 uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Wilczycach wraz z opiekunami odwiedzili Oddział Pediatryczny naszego szpitala. Chcąc umilić najmłodszym pacjentom chwile spędzone podczas hospitalizacji wykonali przedstawienie w formie bajki pt. "Powitanie wiosny". Dziękujemy serdecznie wszystkim za tak miły gest i za każdy uśmiech naszych pacjentów wywołany bajkowym widowiskiem.


Dofinansowanie dla Centrum Zdrowia Psychicznego„Dofinansowanie dla Centrum Zdrowia Psychicznego”

Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu otrzyma w sumie ponad 9 milionów dofinansowania unijnego na kompleksową opiekę zdrowotną na rzecz osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży z zaburzeniami psychicznymi. Podczas ostatniego posiedzenia Zarząd Województwa zapadła decyzja o dofinansowaniu Centrum Zdrowia Psychicznego w Sandomierzu.


Internetowe konto pacjenta - erecepta„Nowy angiograf już działa”

Pracownia Retgenodiagnostyki Zabiegowej wyposażona w nowy aparat GE Innova 5000 już służy pacjentom naszego szpitala. Od miesiąca dysponujemy jednym z najnowocześniejszych angiografów, który pozwala nam na wykonywanie angiografii techniką spin - mówi doktor nauk medycznych Piotr Wańczura, kierownik pracowni radiologii zabiegowej.


Farmakoterapia bólu - szkolenie„Farmakoterapia bólu - szkolenie”

Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego posiada od 2013 roku certyfikat „Szpital bez bólu”. Dnia 22 lutego lekarze, pielęgniarki i położne uczestniczyli w szkoleniu „Farmakologia bólu”. Szkolenie prowadził sam dr Jarosław Woroń z Zakładu Farmakologii Klinicznej Katedry Farmakologii CMUJ z Krakowa.


Internetowe konto pacjenta - erecepta„Internetowe konto pacjenta - erecepta”

Internetowe Konto Pacjenta – szybki i łatwy dostęp do danych medycznych pod adresem link znajduje się internetowa aplikacja, dzięki której w łatwy, szybki i bezpieczny sposób odnajdziesz informacje o swoich danych medycznych. Dzięki IKP w jednym miejscu znajdziesz: informacje o receptach i skierowaniach wystawionych dla Twoich bliskich oraz informacje o wysokości kwot...


Konsultacje Neurochirurgiczne„Konsultacje Neurochirurgiczne - Informacja”

Informujemy, iż w Szpitalu Specjalistycznym Ducha Świętego w Sandomierzu zapisy na konsultację neurochirurgiczną odbywają się tylko w poniedziałki w godzinach od 12:00 do 14:00. Rejestracja prowadzona jest telefonicznie pod numerem telefonu 15 83 30 593, a także osobiście w sekretariacie Oddziału Neurologii (I piętro budynku specjalistycznego).


Zmiany w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym„Centrum Zdrowia Psychicznego - Punkt Zgłoszeniowo Koordynacyjny”

Uprzejmie informujemy, że Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu przystąpił do pilotażowego programu Centrów Zdrowia Psychicznego. W ramach programu uruchomiony został Punkt Zgłoszeniowo Koordynacyjny. Zlokalizowany jest on na terenie Poradni Zdrowia Psychicznego , ul. Schinzla 13 w Sandomierzu. Punkt udziela świadczenia od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 18.00.