450 ma znaczenie - zbiórka krwi w Sandomierzu„450 ma znaczenie - zbiórka krwi w Sandomierzu”

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Sandomierza oraz okolic do zapoznania się z akcją "450 MA ZNACZENIE". Uczniowie Collegium Gostomianum będący również przyjaciółmi, zdecydowali się na zorganizowanie zbiórki krwi w Sandomierzu, która odbędzie się 29 maja na Rynku Starego Miasta, w godzinach 9:00-12:30.


Światowy Dzień Promocji Higieny Rąk„Światowy Dzień Promocji Higieny Rąk”

Dnia 6 maja 2019 roku w Szpitalu Specjalistycznym Ducha Świętego już po raz czwarty obchodzono Światowy Dzień Promocji Higieny Rąk, którego inicjatorem i organizatorem był Zespół Kontroli Zakażeń Szpitalnych  przy wsparciu firmy Ecolab. Akcja skierowana była do pacjentów i ich rodzin , a także personelu szpitala. Udział w akcji wzięły również dzieci z przedszkola "Różowy Słoń".


Zbiórka książek dla pacjentów szpitala w Sandomierzu„Zbiórka książek dla pacjentów szpitala w Sandomierzu”

Zapraszamy do udziału w akcji społecznej zbiórki książek - oddaj książkę, stwórz bibliotekę, zainspiruj innych. Celem akcji jest stworzenie na szpitalnych oddziałach bibliotek dla pacjentów. Zbieramy wszystkie książki. Zbiórka książek dla pacjentów Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu.


Kobieta Przedsiębiorcza 2018 - Beata Wiater„Kobieta Przedsiębiorcza 2018 - Beata Wiater”

W sobotę, 13 kwietnia w Hotelu Binkowski w Kielcach odbyła się uroczysta gala, wieńcząca plebiscyt "Echa Dnia" Kobieta Przedsiębiorcza 2018. Kobietą Przedsiębiorczą 2018 w województwie świętokrzyskim została Beata Wiater, wicedyrektor Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu. Serdecznie gratulujemy!


Powitanie wiosny na Oddziale Pediatrycznym„Powitanie wiosny na Oddziale Pediatrycznym”

Dnia 20.03.2019 uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Wilczycach wraz z opiekunami odwiedzili Oddział Pediatryczny naszego szpitala. Chcąc umilić najmłodszym pacjentom chwile spędzone podczas hospitalizacji wykonali przedstawienie w formie bajki pt. "Powitanie wiosny". Dziękujemy serdecznie wszystkim za tak miły gest i za każdy uśmiech naszych pacjentów wywołany bajkowym widowiskiem.


Dofinansowanie dla Centrum Zdrowia Psychicznego„Dofinansowanie dla Centrum Zdrowia Psychicznego”

Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu otrzyma w sumie ponad 9 milionów dofinansowania unijnego na kompleksową opiekę zdrowotną na rzecz osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży z zaburzeniami psychicznymi. Podczas ostatniego posiedzenia Zarząd Województwa zapadła decyzja o dofinansowaniu Centrum Zdrowia Psychicznego w Sandomierzu.


Internetowe konto pacjenta - erecepta„Nowy angiograf już działa”

Pracownia Retgenodiagnostyki Zabiegowej wyposażona w nowy aparat GE Innova 5000 już służy pacjentom naszego szpitala. Od miesiąca dysponujemy jednym z najnowocześniejszych angiografów, który pozwala nam na wykonywanie angiografii techniką spin - mówi doktor nauk medycznych Piotr Wańczura, kierownik pracowni radiologii zabiegowej.