Wyprawka niemowlęca od Urzędu Miasta„Zdrowa Sobota - Chwałki"

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich "Chwałowianki" z Chwałek, w gminie Obrazów zapraszają na zdrowy piknik pod hasłem "Zdrowa rodzina wspólnie rok szkolny rozpoczyna" połączony z otwarciem Klubu Aktywnego Mieszkańca. Piknik odbędzie się w sobotę, 31 sierpnia w świetlicy wiejskiej w Chwałkach. Początek godzina 15. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

 

W programie porady lekarzy: otolaryngologa, chirurga, fizjoterapeuty. GEERS Dobry Słuch w Sandomierzu zaprosi na bezpłatne badanie słuchu. Do swoich stoisk zaproszą: Sandomierskie Stowarzyszenie Amazonek, Stowarzyszenie Diabetyków w Sandomierzu, wykwalifikowany dietetyk, przedstawicielki terenowego oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Sandomierska Grupa Ratownictwa PCK zaprezentuje pokaz udzielania pierwszej pomocy. Pielęgniarki edukacyjne ze Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu poprowadzą edukację dotyczącą cukrzycy - badanie poziomu cukru we krwi i ciśnienia tętniczego. Dla uczestników badań organizatorzy przygotowali upominki niespodzianki przekazane między innymi przez Aptekę NOVA.

O godzinie 16 rozpoczną się zdrowe warsztaty kulinarne dla dzieci, rodziców i dziadków. Będą smaczne i zdrowe przekąski, mnóstwo owoców i warzyw oraz zdrowe i dietetyczne ciasta, i ciasteczka. Piknik pod hasłem "Zdrowa rodzina wspólnie rok szkolny rozpoczyna" w sołectwie Chwałki, w gminie Obrazów organizowany jest w ramach konkursu grantowego - Działaj Lokalnie 2019 przy wsparciu Ośrodka Promowania Przedsiębiorczości w Sandomierzu, Starostwa Powiatowego w Sandomierzu i Gminy Obrazów.