Podpisano umowę na budowę budynku Centrum Zdrowia Psychicznego w Sandomierzu„Podpisano umowę na budowę budynku Centrum Zdrowia Psychicznego w Sandomierzu"

Dyrekcja Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu podpisała umowę z wykonawcą budynku Sandomierskiego Centrum Zdrowia Psychicznego. Inwestycja zostanie wykonana w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Nowy budynek ma powstać do końca czerwca 2021 roku. Podczas podpisania umowy powiat sandomierski reprezentowali Starosta Sandomierski Marcin Piwnik, Członek Zarządu Powiatu Grażyna Szklarska oraz Sekretarz Powiatu Andrzej Swajda. Relację tego wydarzenia zarejestrowała telewizja SandomierzTV - [link].

Nowy budynek Centrum Zdrowia Psychicznego ma mieć około hektara powierzchni. Powstanie na działce przyległej do szpitala. Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu od lipca 2018 roku bierze udział w pilotażowym programie tworzenia w Polsce Centrów Zdrowia Psychicznego, który nadzoruje Ministerstwo Zdrowia. W sumie w całej Polsce do programu przystąpiło 28 placówek szpitalnych. Szpital w Sandomierzu przystąpił do pilotażu, ponieważ posiada wszystkie wymagane jednostki działające przy szpitalu, a więc spełnia wszystkie wymogi. Sandomierski szpital otrzyma w sumie ponad 9 milionów dofinansowania unijnego na kompleksową opiekę zdrowotną na rzecz osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży z zaburzeniami psychicznymi.